Lekcje muzealne

W Muzeum – Zamek Tarnowskich w Tarnobrzeg prowadzimy działalność edukacyjną skierowaną do dzieci i młodzieży szkolnej, w celu uzupełnienia i poszerzenia podstawy programowej w zakresie historii, kultury i sztuki. Naszą ofertę edukacyjną kierujemy do wszystkich typów placówek edukacyjnych. Sposób przekazu i przedstawienie zaproponowanych poniżej tematów lekcji muzealnych dostosowujemy do poziomu grup wiekowych od przedszkola do liceum.

DSC_1865
Lekcje muzealne w okresie ferii zimowych dla przedszkolaków

– cykl lekcji i warsztatów poświęconych kulturze lasowiackiej z okolic Tarnobrzega

Życie codzienne Lasowiaków – lekcja z warsztatem

Podczas zajęć dzieci dowiedzą się jak żyli, jak się bawili, w co się ubierali, co jedli i czym na co dzień zajmowali się Lasowiacy?
Warsztaty – wykorzystując eksponaty muzealne uczestnicy warsztatów zapoznają się z narzędziami i podstawowym sprzętem występującym w zarówno w domu jak i w gospodarstwie lasowiackim.

Kuchnia lasowiacka – lekcja z warsztatem

Podczas zajęć edukacyjnych dzieci dowiedzą się co jedli mieszkańcy Puszczy Sandomierskiej? Poznają tradycyjne potrawy przygotowywane na co dzień i od święta. Dowiedzą się jak wyglądał stół wigilijny na Boże Narodzenie i Wielkanoc.
Warsztaty – podczas warsztatów przygotujemy świąteczny stół i spróbujemy odtworzyć jeden z kulinarnych obrzędów wielkanocnych.