W podręcznikach historii Polski dominuje tematyka związana głównie z polityką: efektowne zwycięstwa, fatalne klęski, wojny, powstania i rozbiory, a obok nich sylwetki władców i wodzów, a oprócz nich wielcy artyści, jacy podtrzymywali ducha i wiarę w Tę, „co nie zginęła”, zwłaszcza w czasach szczególnie trudnych dla narodu polskiego. Z rzadka natomiast pojawiają się postaci twórcze, które swoją wizją i talentem potrafiły budować coś, co unowocześniało kraj nad Wisłą, dawało pracę tysiącom ludzi, kierowało na drogi rozwoju i postępu.
Do takich postaci należy Eugeniusz Kwiatkowski (1888-1974). z zawodu chemik, z temperamentu operatywny, zdolny menadżer, z konieczności polityk. Był budowniczym Gdyni, współtwórcą Centralnego Okręgu Przemysłowego – (wielu zakładów w Stalowej Woli, Mielcu, Rzeszowie, Dębicy i innych miejscowościach), oraz dyrektorem Zakładów Azotowych w Chorzowie i Mościcach (Tarnowie).
O niezwykłym wicepremierze II Rzeczypospolitej opowie dr Adam Wójcik podczas kolejnego spotkania z cyklu „Spichrzowe Gwarków Pogwarki” w Muzeum Polskiego Przemysłu Siarkowego w środę 15 maja br. o godz. 17.30.
Serdecznie zapraszamy!