facebook twitter

Muzeum-Zamek Tarnowskich w Tarnobrzegu zaprasza na wystawę pt.: „Malarstwo. Beata Garanty”.

Wystawa będzie udostępniona zwiedzającym od 4 grudnia 2022 r. do 22 stycznia 2023 r. w Zamku Tarnowskich w Tarnobrzegu, ul. Sandomierska 27.

Wystawa „Różnorodność” to prace poświęcone człowiekowi i jego różnorodności, poprzez jego wygląd, kulturę, sposób ubierania się, wierzenia, kuchnię oraz miejsce zamieszkania.

Jak nieciekawy byłby świat, gdyby wszyscy byli tacy sami lub nawet podobni do siebie. Zwiedzamy ten świat, podziwiamy go, robimy zdjęcia, próbujemy egzotycznych potraw, ale kiedy stykamy się z obcą nam kulturą na co dzień, często nie potrafimy być tolerancyjni wobec inności. Dlatego ta wystawa jest także o tolerancji wobec, nie tylko innych kultur i wszystkiego co z nimi związane, ale także tolerancji wobec inności człowieka w ogóle.

Prezentowane prace pozwalają na dłuższe zastanowienie się nad każdą z nich, wejście w obraz, prawdziwe dostrzeżenie kolorów, detali, a także piękna portretowanych osób. Kontemplacja sztuki poprzez malarstwo w tym wypadku, to także terapia, której wtedy doświadczamy poprzez „zawieszenie się w chwili”, dlatego to takie ważne…

 

Beata Garanty
w latach 1995-2000 studiowała malarstwo na wydziale Akademii Sztuk pięknych w Krakowie w pracowni prof. Sławomira Karpowicza oraz przez dwa lata na specjalizacji z tkaniny unikatowej w pracowni prof. Liliany Kulki na tym samym wydziale i tej samej uczelni. Głównie zajmuje się malarstwem oraz artystyczną tkaniną użytkową. Jej ulubionym tematem jest człowiek, ale także martwa natura i pejzaż. Jej obrazy jak i tkaniny znajdują się w zbiorach prywatnych kolekcjonerów w USA, Wielkiej Brytanii, Australii, Niemczech, Meksyku i Polsce. Jest laureatką międzynarodowego konkursu Agora Galery w Nowym Jorku.

 

 

 

Skip to content