facebook twitter

W ramach Europejskiej Nocy Muzeów, w sobotę 15 maja, po raz pierwszy w historii zamku dzikowskiego, miała miejsce Noc Muzealna z duchami…
Rozpoczął ją o godz.18-tej recital wokalisty legendarnej grupy TSA – Marka Piekarczyka.
W towarzystwie trzech muzyków sesyjnych zaprezentował on kilka własnych piosenek oraz utwory wylansowane w latach 60 i 70 – tych przez takie zespoły jak Niebiesko-Czarni, Klan, Test czy Trzy Korony, nagrane ostatnio na płycie „Źródło”. Marek Piekarczyk potwierdził, że jest jednym z najciekawszych wokalistów o dużych możliwościach wykonawczych, potrafiącym szybko nawiązać kontakt z publicznością.

Recital spotkał się z dużym zainteresowaniem Tarnobrzeżan, którzy zapełnili zamkowe piwnice. Po recitalu na ogrodowym patio ustawiła się długa kolejka tych, którzy chcieli zrobić sobie pamiątkową fotografię z Markiem Piekarczykiem, otrzymać autograf na plakacie czy płycie artysty.

W drugiej części imprezy wszyscy chętni mogli zwiedzać aż do północy (w towarzystwie duchów) zamkowe piwnice i znajdujące się w nich muzealne wystawy. Szacuje się, że w tegorocznej Nocy Muzeów w Dzikowie wzięło udział około 400 osób.

Muzeum serdecznie dziękuje Sponsorom, których wsparcie pozwoliło na zorganizowanie recitalu Marka Piekarczyka:

Zakładowi Kamieniarskiemu „Furmanek”
Towarzystwu Przyjaciół Tarnobrzega
Mieczysławowi Rasiowi
Halinie Byczek
Iwonie Żurowskiej
Firmie „Teltar”
Tarnobrzeskiej Spółdzielni Mieszkaniowej
Spółdzielni Mieszkaniowej „Siarkowiec”
Przedsiębiorstwu BCJ
oraz Firmie „Regpol”

Skip to content