W trakcie przerwy związanej ze stanem epidemicznym dokonano modernizacji wystawy stałej „Tradycje górnicze” w Muzeum Polskiego Przemysłu Siarkowego. Z kolekcji górniczych kufli barbórkowych zostały wyodrębnione najciekawsze obiekty, które zostały pogrupowane tematycznie. Można więc zobaczyć kufle ozdobione XVI – wiecznymi rycinami z dzieła Georgiusa Agricoli „De re metallica” oraz ich plastycznymi trawestacjami, kufle o kształcie lamp górniczych, kufle z motywem wawelskiego smoka, kufle z widokami i herbami z XVIII wieku najsłynniejszych kopalni soli w Bochni i Wieliczce, kufle z motywem górniczego braterstwa, kufle o tematyce biesiadnej, kufle z elementami munduru górniczego a także kufle z widokami kopalni głębinowych i odkrywkowych.

Nowej wersji ekspozycji towarzyszą szczegółowe opisy i objaśnienia, a gabloty uzupełniają rozmaite akcesoria związane z szeroko rozumianą tradycją górniczą.