Podczas tegorocznych Dni Tarnobrzega 26 maja Muzeum zorganizowało „Wieczór z Panem Tadeuszem”. Fragmenty arcypoematu Adama Mickiewicza czytał w Sali Sejmowej znany aktor Jerzy Zelnik. Zgromadziona publiczność z zaciekawieniem i wzruszeniem słuchała słów epopei narodowej, w doskonałej, ale i nietypowej interpretacji. Istotną częcią „Wieczoru” były pieśni romnantyczne w wykonaniu Marty Trybulec (sopran), przy akompaniamencie Elżbiety Konopczak (fortepian). Wieczór zakończył się długotrwałą owacją na stojąco oraz „długimi rozmowami rodaków” z popularnym aktorem. Ponieważ czytanie „Pana Tadeusza” spotkało się z dużym zainteresowaniem tarnobrzeskiej publiczności, Muzeum zamierza kontynuować tego rodzaju spotkania z muzyką i poezją. Najprawdopodobniej kolejne odbędzie się jesienią.