Muzeum Polskiego Przemysłu Siarkowego serdecznie zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Spichrzowe Gwarków Pogwarki, które odbędzie się w najbliższą środę 18 kwietnia br. Tym razem Beata Kotasiak-Wójcik przybliży postać wybitnego polityka, finansisty i przemysłowca Leopolda Kronenberga (1812-1878). Pochodzący ze znanej  żydowskiej rodziny warszawskiej, przyjął luteranizm, a cała jego działalność przyczyniła się do budowy zalążków nowoczesnej gospodarki i oświaty w Królestwie Polskim.
W okresie powstania styczniowego Kronenberg, jako gorący polski patriota, był ważną postacią w obozie „Białych”. Jako założyciel Szkoły Handlowej w Warszawie wpisał się  też do grona twórców nowoczesnego szkolnictwa akademickiego. Warto przypomnieć tę niezwykłą postać, niewątpliwie należącą do pionierów polskiej współczesności.
Zapraszamy więc do Muzeum (spichlerza) przy ul. Pawłowskiego 14 na godz.17.30.