W czwartek, 9 grudnia o godz.17 w piwnicach zamkowych w Dzikowie odbył się wernisaż wystawy malarstwa Aliny Skiby „Kwiaty, kobiety, ptaki”. Autorka prezentowanych na wystawie prac to artysta plastyk, scenograf, reżyser i scenarzystka filmowa, absolwentka krakowskiej ASP i łódzkiej „Filmówki”.

W latach 1984-1986 była stypendystką rządu francuskiego w Paryżu, gdzie prezentowała własne filmy, prowadziła wykłady, współpracując z wytwórnią flimową Gaumont oraz realizując filmy w Canal +.
W okresie 1988-1990, jako stypendystka Rockefeller Foundation, przebywała w USA, prowadząc wykłady na Uniwersytecie Columbia i Uniwersytecie Nowojorskim. Zdobyła wiele nagród Grand Prix na festiwalach filmowych za filmy animowane, krótko – i średniometrażowe zarówno w Polsce, jak i innych krajach. Była dyrektorem artystycznym ITI; jest twórcą pierwszych reklam i teledysków, m.in. Kory. Wielokrotnie nagradzana za całokształt i nowatorstwo twórczości reklamowej.