facebook twitter

• To wydarzenie minęło.

O DZIKOWSKA MARYJO! – WYSTAWA CZASOWA

7 kwietnia @ 17:00

„O Dzikowska Maryjo! W 120. rocznicę pierwszej koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Dzikowskiej”.

Wernisaż: niedziela, 7 kwietnia br., godz. 17.00 w kaplicy Zamku Tarnowskich.

­

Muzeum – Zamek Tarnowskich w Tarnobrzegu organizuje wystawę czasową „O Dzikowska Maryjo! W 120. rocznicę pierwszej koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Dzikowskiej”, której otwarcie odbędzie się w niedzielę 7 kwietnia br. W związku z tym zwracamy się do Państwa z prośbą o użyczenie na wspomnianą ekspozycję pamiątek, dewocjonaliów, zdjęć związanych z kultem Matki Bożej Dzikowskiej, jakie posiadają Państwo w swoich zbiorach rodzinnych. Na propozycje Państwa oczekujemy do 4 kwietnia w godzinach pracy muzeum, tj. poniedziałek – czwartek od godziny 7 do 15.

Na zdjęciu wizerunek Matki Bożej Dzikowskiej z chorągwi procesyjnej z 1767 r., pochodzącej z kościoła ojców dominikanów w Tarnobrzegu, którą można oglądać w kaplicy Zamku Tarnowskich.

­

Data: