facebook twitter
Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

FERIE W MUZEUM

30 stycznia - 8 lutego

Muzeum – Zamek Tarnowskich w Tarnobrzegu zaprasza dzieci i młodzież szkolną w okresie ferii zimowych 2024 roku do udziału w warsztatach tematycznych. Zaplanowaliśmy 4 spotkania. Zajęcia będą prowadzone we wtorki i czwartki w godzinach 10:30-12:00 w głównej siedzibie Muzeum przy ul. Sandomierskiej 27 w Tarnobrzegu.

Pierwsze spotkanie odbędzie się we wtorek, 30 stycznia br.
Spotkamy się na warsztatach, których tematem będzie herb. Warsztaty będą poprzedzone wykładem o znaczeniu i symbolach herbów w Polsce. Następnie w części praktycznej uczestnicy zajęć będą mogli wykonać własny herb.

Drugie spotkanie odbędzie się w czwartek, 1 lutego br.

Będą to warsztaty poświęcone kryptografii. Przed zajęciami odbędzie się wykład z prezentacją o szyfrowaniu. Uczestnicy warsztatów poznają historię kryptografii oraz podstawowe metody szyfrowania i deszyfracji tekstu. Następnie na zajęciach praktycznych będą kodować własnoręcznie zapisane wiadomości za pomocą scytale, szyfru Cezara i jego modyfikacji, szyfru polialfabetycznego oraz szyfrów kwadratowych.

Zajęcia dla dzieci (w wieku 8+).

Trzecie spotkanie odbędzie się we wtorek, 6 lutego br.

Kolejne zajęcia edukacyjne będą poświęcone architekturze. Uczestnicy spotkania poznają style architektoniczne i epoki, w których powstały najciekawsze zamki w Polsce, a zwłaszcza te, które znajdują się w sąsiedztwie woj. podkarpackiego. Następnie spróbują rozwiązać krótki quiz, a na koniec opiszą swój własny zamek, w którym chcieliby zamieszkać.

Na zajęcia zapraszamy tych, którzy dobrze opanowali pismo.

Czwarte spotkanie odbędzie się w czwartek, 8 lutego br.

Ostatnie spotkanie w ramach ferii w muzeum będzie poświęcone malarstwu na szkle. Zajęcia praktyczne będą poprzedzone wykładem z prezentacją o tradycji malarskiej z zastosowaniem szkła. Następnie uczestnicy warsztatów nauczą się, jak samodzielnie wykonać obraz na szkle.

 

Ważne: warunkiem uczestnictwa dzieci/młodzieży w zajęciach muzealnych jest obecność rodzica/opiekuna w czasie ich trwania.

Udział w zajęciach 2 zł od osoby

Serdecznie zapraszamy

­

 

Details

Start:
30 stycznia
End:
8 lutego
Event Category:

Venue

Muzeum – Zamek Tarnowskich w Dzikowie
Sandomierska 27
Tarnobrzeg, Polska
+ Google Map
Skip to content