facebook twitter

Muzeum Historyczne Miasta Tarnobrzega i Urząd Miasta Tarnobrzega zapraszają na kolejny III Dzikowski Festiwal Nalewek. Otwarcie festiwalu odbędzie się w niedzielę 19 czerwca b.r. o godzinie 12.00 w parku przy zamku hr Tarnowskich w Dzikowie- Tarnobrzegu. Festiwal nawiązuje do tradycji właścicieli Dzikowa, hr Tarnowskich, którzy w Wytwórni Wódek i Likierów produkowali słynne i cenione w Polsce i Europie trunki.

W ramach festiwalu odbędą się konkursy na najlepsze nalewki w kategoriach: nalewka z derenia, konkurs w formule otwartej (nalewki owocowe i kwiatowe) oraz konkurs publiczności im. Bronisława Burnatowicza.
Do udziału zapraszamy mieszkańców Tarnobrzega i gości z całego kraju, w szczególności wytwórców hobbystów wszelkiego rodzaju nalewek. Wszelkie szczegółowe informację znajda państwo w Regulaminie.

Wejście na konkurs publiczności im. Bronislawa Burnatowicza zorganizowany w formie salonu jest płatny. Cena biletu wynosi 10 złotych. Uprawnia on do degustacji wszystkich konkursowych nalewek. Bilet do nabycia w kasie muzeum. Bezpłatne wejście przysługuje wystawcom III Dzikowskiego Festiwalu oraz wszystkim uczestnikom konkursów.

Festiwalowi towarzyszyć będzie kiermasz w produktami regionalnymi, nalewkami i winami.
W programie znajdują się także wykłady oraz pokaz gotowania kończący się wspólną degustacją. Wydarzenie uświetnią występy grupy Galicjazz.

Wejście do Muzeum w godzinach 13.00 i 16.00

 

PROGRAM FESTIWALU

12.00 – Uroczyste twarcie Festiwalu, kiermasz i degustacja potraw regionalnych,
12.00 – 14.00 – Pokaz gotowania Patio Cafe & Lunch,
14.30 i 16.00 – Występ zespołu Galicjazz
15.00 – Panel naukowo-dyskusyjny, Sala Wielka Zamku Tarnowskich w Dzikowie: dr Andrij Prokopiv „Lwowski Ogród Botaniczny”,
18.00 – Ogłoszenie zwycięzców konkursów na nalewki, zakończenie festiwalu.

Wszelkie szczegółowe informacje dotyczące konkursów zamieszczone są w regulaminie festiwalu.

Serdecznie zapraszamy do Dzikowa

Pliki do pobrania:

Regulamin festiwalu
Karta zgłoszeniowa

 

Patronat Honorowy Festiwalu

Marszałek Województwa Podkarpackiego
Władysław Ortyl

Skip to content