facebook twitter

Katrina Sadrak

urodziła się w 1978 roku – artystka wizualna, doktor sztuki, nauczyciel akademicki. Ukończyła studia doktoranckie na Wydziale Sztuki UJK w Kielcach, gdzie obroniła stopień Doktora Sztuki w dyscyplinie sztuki plastyczne i konserwacja dzieł sztuki. W Tianjin Polytechnic University (Chiny) studiowała tradycyjne techniki malarstwa chińskiego i kaligrafię

W obszarze jej zainteresowań jest Wszechświat w skalach największych. Swoje rozważania koncentruje wokół kwestii dotyczących wizualnej interpretacji struktur, barw Wszechświata i jego granic, a także wyobrażeń tego, co może znajdować się „poza światem widzialnym”.  Pomysły i założenia dotyczące barw i najgłębszych struktur wszechświata, rodzą się w ramach dialogu nauki i sztuki..

W swoim międzynarodowym dorobku artystycznym ma ponad 150 wystaw grupowych i indywidualnych, prace w przestrzeni publicznej, kolekcjach prywatnych i instytucjonalnych w Europie i Azji.

Laureatka nagród i wyróżnień – za cykle malarskie otrzymała m.in. Nagrodę Specjalną Muzeum Narodowego w Kielcach, w konkursie Przedwiośnie oraz za cykle grafik Międzynarodową Nagrodę Specjalną w International Triennial of Graphic Art. Bitola, Macedonia.  W 2015 r., na wystawie Yorkshire Contemporary 15 – prezentowano jej obrazy zaliczając ją do grona piętnastu czołowych malarzy z hrabstwa Yorkshire (UK). W 2018 r. reprezentowana przez Harbour Gallery, brała udział w HK International Artist Exhibition w Hong Kongu a od 2023 roku jej obrazy są prezentowane we Francji m.in. na prestiżowym Salonie Comparaisons w Paryżu.

Jest członkiem m.in. prestiżowego Leeds Fine Artist / Anglia, grupy Visionirique étrange /Francja, Związku Polskich Artystów Plastyków  ZPAP i Związku Polskich Artystów Rzeźbiarzy ZPAR.

 

­

Tytuł: La fontaine z serii Les petits plaisirs
Data: 2023

WRÓĆ…

Skip to content