Jedną z wielu nowości, jakie z przyjemnością przygotowaliśmy dla szerokiego grona sympatyków zamku dzikowskiego jest Medal, który niewątpliwie przyciągnie uwagę numizmatyków oraz kolekcjonerów pamiątek muzealnych. Ten niebanalny przedmiot – medal jest pozłacany i bity przez samą mennicę polską jest dziełem firmy „Złota Polska”. Autorzy medalu wpadli na świetny pomysł, proponując opiekunom zamków w Polsce wykonanie zaprojektowanych przez nich medali z wizerunkiem danego zamku. Dzięki temu każdy zamek otrzyma własny medal, a oprócz tego reklamę, która przyda się nawet tym najbardziej popularnym i znanym nie tylko w naszym kraju.

Medale są wydawane przez specjalne automaty – medalmaty zamontowane na stałe w każdym zamku. Wrzucając 7 złotych stajemy się posiadaczami pięknie wykonanego medalu, jakże ciekawej i oryginalnej pamiątki, która będzie cieszyć oko każdego, kto odwiedzi wybrany przez siebie zamek w Polsce. W ten sposób możemy zebrać własną kolekcję medali oraz zwiedzić miejsca, w którym jeszcze nie byliśmy.
Na awersie medalu – wykonanego według projektu dyrektora Muzeum Historycznego Miasta Tarnobrzega Adama Wójcika znajduje się wizerunek zamku w Dzikowie z napisem Zamek Tarnowskich w Dzikowie. Na rewersie medalu widnieje kartusz z herbem Leliwa oraz napis Muzeum Historyczne Miasta Tarnobrzega, a także rok założenia 1991.
Medal z wizerunkiem zamku w Dzikowie jest pierwszą tego typu pamiątką, jaką przygotowaliśmy dla Państwa. Mamy nadzieję, że zwróci on uwagę nie tylko wielbicieli dawnych rezydencji słynnych rodów polskich, ale również tych, którzy chcieliby do tego grona dołączyć.

Więcej można przeczytać na stronie: www.zlotapolska.pl