facebook twitter

Z okazji przypadającej w roku bieżącym 20 rocznicy powstania Muzeum Historycznego m.Tarnobrzega oraz 40-lecia Towarzystwa Przyjaciół Tarnobrzega w Sali Sejmowej zamku w Dzikowie w czwartek 22 września b.r. odbędzie się sesja naukowa

„JAN DŁUGOSZ – DZIEŁO I DZIEDZICTWO” zorganizowana pod patronatem Prezydenta Miasta Norberta Mastalerza.

Poprzedzi ją msza święta za duszę Jana Długosza oaz absolwentów Akademii Miechocińskiej , jaka rozpocznie się o godz.11-tej w kościele pw.św.Marii Magdaleny w Miechocinie. Nabożeństwo celebrować będzie J.E. Ks Biskup Krzysztof Nitkiewicz, Ordynariusz Sandomierski. Po mszy zostanie odsłonięty obelisk poświęcony Janowi Długoszowi.

jan_dlugoszWspomniana sesja naukowa rozpocznie się w zamku dzikowskim o godz.13. W jej programie referaty wygłoszą: dr Adam Wójcik „Dwa jubileusze”, prof.dr Feliks Kiryk „Jan Długosz – ojciec polskiej historiografii”, prof.dr Władysław Serczyk „Ruś i Rusini w oczach Jana Długosza”, prof.dr Franciszek Ziejka „Powtórny pogrzeb Jana Długosza i powstanie krypty zasłużonych na Skałce”, mgr Aleksandra Janas „Jan Długosz – próba charakterystyki według Ignacego Chrzanowskiego” i dr Adam Wójcik „Architektura domów Jana Długosza”.

Skip to content